Menu

PIGER 2008 & 2009 (U18)

Velkommen til Tuse IF's U18 pigehold for årgang 2008 & 2009.

Holdet er for alle piger, som vil spille fodbold. Vi arbejder en del med både det sociale, motoriske og fodboldfaglige til vores træninger. Vi er en stor gruppe - så opdeler ofte i grupper, som alle øver de samme øvelser. U18 pigerne træner sammen med kvindesenior.

Har du lyst til at spille fodbold i Tuse? Så er du mere end velkommen! - Det er dog vigtigt, at du sender en SMS til Bettina inden. Så ved vi, at du kommer, og kan tage godt imod dig, samt fortælle hvor på anlægget vi træner. 

Vi bruger primært DBU's KampKlar ift. træninger og stævner - men du har også mulighed for at deltage i vores Facebook-gruppe, hvor vi deler en række informationer. Du finder vores Facebook-gruppe ved at klikke her.

Er du ny spiller på holdet og ønsker at indmelde dig? Dejligt - så skal du forbi vores indmeldelsesside her, som du finder ved at klikke her.

TRÆNERE & LEDERE

Træner
profil
Anders Lundberg
Assistenttræner
profil
Christian Sloth
Holdleder
profil
Bettina Lehmann Eriksen

HOLDETS AKTIVITETERU18 piger (2008 & 2009)

Juli 2025
30.
onsdag

19:00 - 20:30

Træning
1 træning eftersommerferien😀 på den nye kunst
På kunsten
August 2025
2.
lørdag

11:00 - 12:30

Træning
Træning
Klubhuset
4.
mandag

19:00 - 20:30

Træning
Træning på den nye kunst
På kunsten
6.
onsdag

19:00 - 20:30

Træning
Træning på den nye kunst
På kunsten
Luk