Menu
Forsiden 06. december kl. 07:44
BLIV MEDLEM I TUSE FODBOLD Klik her og find ud af hvordan du bliver medlem af en klub, hvor der er plads til alle - uanset køn, alder, etnicitet og niveau...

FACEBOOK NYHEDER

KOMMENDE KAMPE FOR TUSE FODBOLD
April 2017
26.
onsdag
19.00
Tuse IF
Herrer
Oldboys/girls
Old Boys Øst • Øst
Tusehallen
Jyden
Tusehallen
27.
torsdag
19.00
Hagested/Tuse Næs
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 8
Hagested Idrætsplads
Tuse IF
Hagested Idrætsplads
29.
lørdag
10.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (03) • Pulje 4
Himmelev Idrætspark
Tuse IF
Himmelev Idrætspark
29.
lørdag
10.30
Hvidebæk IF
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (03) • Pulje 3
Hvidebæk Stadion
Tuse IF
Hvidebæk Stadion
29.
lørdag
10.30
Taastrup FC
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (05) • Pulje 5
NyBolig Park
Tuse IF
NyBolig Park
29.
lørdag
11.00
Greve Fodbold
Kvinder
U11
U11 Piger 3 begynder 8-mands (06) • Pulje 2
Greve Idræts Center
Tuse IF
Greve Idræts Center
29.
lørdag
11.00
Tuse IF
Kvinder
U16
U16 Piger Øst 2 (01) • Pulje 1
Tusehallen
B. 73, Slagelse
Tusehallen
29.
lørdag
12.00
Undløse BK (1)
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 5
Undløse Stadion
Tuse IF
Undløse Stadion
29.
lørdag
13.00
Tuse IF
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 6
Tusehallen
Vipperød BK
Tusehallen
29.
lørdag
14.30
Tuse IF
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 8
Tusehallen
Tølløse BK
Tusehallen
29.
lørdag
15.00
DMI
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 2
DMI´s anlæg
Tuse IF
DMI´s anlæg
30.
søndag
11.15
RB 1906
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (05) • Pulje 6
Roskilde Idrætspark
Tuse IF
Roskilde Idrætspark
Maj 2017
1.
mandag
17.45
Tuse IF
Kvinder
U11
U11 Piger 3 begynder 8-mands (06) • Pulje 2
Tusehallen
Solrød FC
Tusehallen
1.
mandag
19.00
AB
Herrer
Oldboys/girls
Old Boys Øst • Øst
Akademisk Boldklub
Tuse IF
Akademisk Boldklub
1.
mandag
19.00
Ringsted Dame FK
Kvinder
U14
U14 Piger 8-mands 2 (03) • Pulje 2
Ringsted Stadion
Tuse IF
Ringsted Stadion
2.
tirsdag
18.45
Tuse IF
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 5
Tusehallen
Bjergby IF
Tusehallen
3.
onsdag
18.00
Tuse IF
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (03) • Pulje 2
Tusehallen
KFUM
Tusehallen
3.
onsdag
18.30
Tuse IF
Herrer
Oldboys/girls
Old Boys-LP • Pulje 1
Tusehallen
FA 2000
Tusehallen
3.
onsdag
18.30
Tuse IF
Herrer
U15
U15 Drenge 8-mands (02) • Pulje 2
Tusehallen
AIK 65 Strøby Fodbold
Tusehallen
4.
torsdag
18.30
Greve Fodbold
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (00) • Pulje 3
Greve Idræts Center
Tuse IF
Greve Idræts Center
5.
fredag
17.30
Tuse IF
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (05) • Pulje 5
Tusehallen
KFUM BK, Roskilde (2)
Tusehallen
6.
lørdag
10.00
Tuse IF
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (03) • Pulje 4
Tusehallen
RB 1906
Tusehallen
6.
lørdag
10.00
Tuse IF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (04) • Pulje 5
Tusehallen
Kalundborg GB
Tusehallen
6.
lørdag
12.30
Tuse IF
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (05) • Pulje 6
Tusehallen
Tune IF
Tusehallen
6.
lørdag
15.00
SIF Holbæk IF
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 6
Fælleden Boldbaner
Tuse IF
Fælleden Boldbaner
6.
lørdag
15.00
Tuse IF
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 2
Tusehallen
RB 1906
Tusehallen
6.
lørdag
15.30
Bramsnæs FB
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 8
Bramsnæsvighallen
Tuse IF
Bramsnæsvighallen
7.
søndag
10.18
Tuse IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 1 - 7. maj • Pulje 1
Tusehallen
BK Avarta
Tusehallen
7.
søndag
10.18
Tuse IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 7. maj • Pulje 2
Tusehallen
FHF
Tusehallen
7.
søndag
10.30
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U16
U16 Piger Øst 2 (01) • Pulje 1
Virum Stadion
Tuse IF
Virum Stadion
7.
søndag
10.36
FC Lejre
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 7. maj • Pulje 2
Tusehallen
Tuse IF
Tusehallen
7.
søndag
10.54
Farum BK (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 1 - 7. maj • Pulje 1
Tusehallen
Tuse IF
Tusehallen
7.
søndag
11.00
Vipperød BK
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 5
Vipperødhallen
Tuse IF
Vipperødhallen
7.
søndag
11.12
Tuse IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 7. maj • Pulje 2
Tusehallen
Dianalund IF
Tusehallen
7.
søndag
11.30
Karlslunde IF
Omklædning 5
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (03) • Pulje 3
Karlslunde Stadion
Bane 4 (11-mands)
Tuse IF
Omklædning 2
Karlslunde Stadion
Bane 4 (11-mands)
7.
søndag
11.30
Brøndbyernes IF (3)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 1 - 7. maj • Pulje 1
Tusehallen
Tuse IF
Tusehallen
7.
søndag
12.06
Tuse IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - 7. maj • Pulje 2
Tusehallen
FHF
Tusehallen
7.
søndag
12.24
Tuse IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 1 - 7. maj • Pulje 1
Tusehallen
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Tusehallen
8.
mandag
17.30
Tuse IF
Kvinder
U11
U11 Piger 3 begynder 8-mands (06) • Pulje 2
Tusehallen
Gundsølille SGIF
Tusehallen
8.
mandag
18.30
AIK 65 Strøby Fodbold
Kvinder
U14
U14 Piger 8-mands 2 (03) • Pulje 2
Strøbyhallen
Tuse IF
Strøbyhallen
8.
mandag
19.00
Svinninge IF
Herrer
U15
U15 Drenge 8-mands (02) • Pulje 2
Svinninge Sportscenter
Tuse IF
Svinninge Sportscenter
9.
tirsdag
18.00
Ølstykke FC
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (05) • Pulje 5
Ølstykke Stadion
Tuse IF
Ølstykke Stadion
9.
tirsdag
18.00
FC Lejre
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (05) • Pulje 6
Lejrehallen
Tuse IF
Lejrehallen
9.
tirsdag
18.45
Tuse IF
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 5
Tusehallen
Føllenslev-Særslev IF
Tusehallen
9.
tirsdag
19.00
Tuse IF
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 6
Tusehallen
Tømmerup GU
Tusehallen
10.
onsdag
18.00
Holbæk B&I
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (06) • Pulje 5
SuRi Park
Tuse IF
SuRi Park
10.
onsdag
18.30
Lynge-Broby IF
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (03) • Pulje 2
Frederiksberg Skole
Tuse IF
Frederiksberg Skole
10.
onsdag
18.45
Tuse IF
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (00) • Pulje 3
Tusehallen
Solrød FC
Tusehallen
10.
onsdag
19.00
Tuse IF
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (03) • Pulje 4
Tuse Kunstgræsbane
KFUM BK, Roskilde
Tuse Kunstgræsbane
10.
onsdag
19.00
Tuse IF
Herrer
Oldboys/girls
Old Boys Øst • Øst
Tusehallen
Lyngby BK
Tusehallen
11.
torsdag
18.00
Tølløse BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (04) • Pulje 5
Tølløse Stadion
Tuse IF
Tølløse Stadion
11.
torsdag
18.30
Tuse IF
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (03) • Pulje 3
Tusehallen
Jernløse/Undløse
Tusehallen
11.
torsdag
18.30
Roskilde Pigefodbold
Kvinder
U16
U16 Piger Øst 2 (01) • Pulje 1
Himmelev Idrætspark
Tuse IF
Himmelev Idrætspark
13.
lørdag
15.30
RB 1906 (1)
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 8
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Tuse IF
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
13.
lørdag
16.00
Gislinge BK
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 6
Gislinge Stadion
Tuse IF
Gislinge Stadion
14.
søndag
10.00
Roskilde Pigefodbold
Kvinder
U11
U11 Piger 3 begynder 8-mands (06) • Pulje 2
Himmelev Idrætspark
Tuse IF
Himmelev Idrætspark
14.
søndag
11.00
KFUM BK, Roskilde
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (03) • Pulje 4
Lillevang Idrætscenter
Tuse IF
Lillevang Idrætscenter
14.
søndag
15.00
Slagelse B&I
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 2
Slagelse Stadion
Tuse IF
Slagelse Stadion
15.
mandag
19.00
Ejby IF Fodbold
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (00) • Pulje 3
Ejby Stadion
Tuse IF
Ejby Stadion
16.
tirsdag
18.30
Tuse IF
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (05) • Pulje 5
Tusehallen
Frederikssund FB
Tusehallen
16.
tirsdag
18.30
Tuse IF
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (06) • Pulje 5
Tusehallen
JMA2006
Tusehallen
LIVE-SCORE

GULDPARTNERE

SØLVPARTNERE

DBU SJÆLLAND NYHEDER