Menu

DRENGE 2015

Velkommen til Tuse Fodbolds årgang 2015 drengehold.

Det skal være sjovt at gå til fodbold. Det kræver blandt andet tilstedeværelse, anerkendelse og et godt socialt miljø, som den enkelte dreng kan trives i, hvilket vi gør alt vores bedste for at efterleve.

Vi ønsker, at alle vores drenge får den bedst mulige træning, hvor alle bliver set og bekræftet. Vi arbejder derfor med stationstræning.

På hver station er ambitionen, at der maksimalt er 8 drenge pr. træner, hvorved spillerne hele tiden er aktiveret. Via denne type træning udfordres drengene på alle fodboldmæssige parametre (teknik, pasningsspil, spilforståelse mv.) - dog med fokusområde fra træning til træning.

Udover træning, så deltager vi jævnligt i stævner eller træningskampe. Dette foregår som hovedregel i weekender, hvor drengene får stillet deres kampsult og kan få omsat alt det, de har lært til træning over til kampmiljøet.

Vi har derudover en række sociale aktiviteter såsom pizzaaftener, sommer- og juleafslutning. Målet er der er 2 sociale aktiviteter pr. halvår.

 

Som forældre til fodboldspilleren

I skal som forældre til en ‘fodboldspiller’ være indstillet på, at I er en aktiv del af jeres drengs "fodboldliv", når I vælger Tuse Fodbold som klub.

I Tuse Fodbold går drengene ikke til fodbold alene, men sammen med os forældre. Dette er vigtigt, da drengene stadig har en alder, hvor vi som forældre skal hjælpe med at støtte op omkring fælleskabet på årgangen og dermed styrke til det fremtidige "fodboldliv" for drengene.

Læs mere her: https://www.tusefodbold.dk/medlemmer/for-foraeldre/

 

Vi glæder os til at møde jeres dreng til en kommende træning. Ræk endelig ud ved spørgsmål!

 

OBS: Vi har åbnet for indmeldelser på årgangen - men kontakt gerne en af trænerne eller holdlederen inden I dukker op til træning.

 

Velkommen til Tuse Fodbold!

Hilsen Trænerteamet

TRÆNERE & LEDERE

Træner
ingen pic
Henrik Kirkeskov Nielsen
Træner
profil
Martin Røen
Træner
profil
Stefan Falkenberg
Assistenttræner
profil
Niels Lodskou Sørensen
Holdleder
profil
Maria Vandborg

TRÆNING, KAMPE & ARRANGEMENTERDrenge 2015

April 2024
15.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
17.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
22.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
24.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
27.
lørdag

10:00 - 13:00

Stævne
DBU 5:5 forår | 2. Runde
Kommer senere
29.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
Maj 2024
1.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
6.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
8.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
11.
lørdag

10:00 - 13:00

Stævne
DBU 5:5 forår | 3. Runde
Kommer senere
13.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
15.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
18.
lørdag

09:00 - 13:00

Stævne
Pinsestævne KGB Cup
Munkesøen
20.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
22.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
27.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
29.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
Juni 2024
3.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
5.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
9.
søndag

09:00 - 17:00

Stævne
Sommerland Sjælland Cup 2024 🎢🏖️🤠🏅
Kommer senere
10.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
12.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
15.
lørdag

10:00 - 13:00

Stævne
DBU 5:5 forår | 4. Runde (Medaljestævne) 🥇
Kommer senere
17.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
19.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
24.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
26.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Bane 1 - Gammel kunst
September 2024
8.
søndag

22:00 - 23:00

Stævne
Carlsberg Cup (Holbæk)
Holbæk Sportsby

KAMPOVERSIGT (DBU HOLD)U9 drenge 5:5 (15) 1 - 13. april • Pulje 2

April 2024

Tuse IF
Spillet
Hjemme
Hedehusene Idrætspark

Roskilde Boldklub

Taastrup FC
Spillet
Ude
Hedehusene Idrætspark

Tuse IF

Tuse IF
Spillet
Hjemme
Hedehusene Idrætspark

Greve Fodbold

Himmelev-Veddelev BK
Spillet
Ude
Hedehusene Idrætspark

Tuse IF

KAMPOVERSIGT (DBU HOLD)U9 drenge 5:5 (15) 2 - 13. april • Pulje 2

April 2024

Tuse IF (1)
Spillet
Hjemme
Holbæk Sportsby

Kirke Hyllinge IF

Hvalsø IF
Spillet
Ude
Holbæk Sportsby

Tuse IF (2)

Holbæk B&I
Spillet
Ude
Holbæk Sportsby

Tuse IF (1)

Kirke Hyllinge IF
Spillet
Ude
Holbæk Sportsby

Tuse IF (2)

Tuse IF (1)
Spillet
Hjemme
Holbæk Sportsby

Hvalsø IF

Tuse IF (2)
Spillet
Hjemme
Holbæk Sportsby

Roskilde Boldklub

Tuse IF (2)
Spillet
Hjemme
Holbæk Sportsby

Holbæk B&I

Roskilde Boldklub
Spillet
Ude
Holbæk Sportsby

Tuse IF (1)

KAMPOVERSIGT (DBU HOLD)U9 drenge 5:5 (15) 3 - 13. april • Pulje 3

April 2024

Tuse IF
Spillet
Hjemme
Bramsnæsvighallen

Svogerslev BK

FC Hornsherred
Spillet
Ude
Bramsnæsvighallen

Tuse IF

Tuse IF
Spillet
Hjemme
Bramsnæsvighallen

Tølløse BK

Gevninge IF
Spillet
Ude
Bramsnæsvighallen

Tuse IF

KAMPOVERSIGT (DBU HOLD)U9 drenge 5:5 (15) 1 - 27. april • Pulje 2

April 2024

Vindinge IF
27. apr
Kl. 10.00
Ude
Tusehallen

Tuse IF

Tuse IF
27. apr
Kl. 10.40
Hjemme
Tusehallen

Herfølge BK

Fløng-Hedehusene Fodbold
27. apr
Kl. 11.20
Ude
Tusehallen

Tuse IF

Tuse IF
27. apr
Kl. 12.00
Hjemme
Tusehallen

Himmelev-Veddelev BK

KAMPOVERSIGT (DBU HOLD)U9 drenge 5:5 (15) 2 - 27. april • Pulje 3

April 2024

Tuse IF (1)
27. apr
Kl. 10.00
Hjemme
Tusehallen

KFUM BK, Roskilde

Tuse IF (2)
27. apr
Kl. 10.20
Hjemme
Tusehallen

Holbæk B&I

KFUM BK, Roskilde
27. apr
Kl. 10.40
Ude
Tusehallen

Tuse IF (2)

Kirke Hyllinge IF
27. apr
Kl. 10.40
Ude
Tusehallen

Tuse IF (1)

Roskilde Boldklub
27. apr
Kl. 11.00
Ude
Tusehallen

Tuse IF (1)

Tuse IF (2)
27. apr
Kl. 11.20
Hjemme
Tusehallen

Taastrup FC

Tuse IF (1)
27. apr
Kl. 11.40
Hjemme
Tusehallen

Holbæk B&I

Tuse IF (2)
27. apr
Kl. 11.40
Hjemme
Tusehallen

Roskilde Boldklub

KAMPOVERSIGT (DBU HOLD)U9 drenge 5:5 (15) 3 - 27. april • Pulje 3

April 2024

Tølløse BK
27. apr
Kl. 10.00
Ude
Bramsnæsvighallen

Tuse IF

Tuse IF
27. apr
Kl. 10.40
Hjemme
Bramsnæsvighallen

Gevninge IF

Tuse IF
27. apr
Kl. 11.20
Hjemme
Bramsnæsvighallen

Hvalsø IF

FC Lejre (2)
27. apr
Kl. 12.00
Ude
Bramsnæsvighallen

Tuse IF
Luk